Kişisel

Bugün Kış’ın ilk günü!

Eveeeet sayın okur. Blogun yavaştan toparlanmasıyla birlikte yazı yazma aralığımın kısalacağının haberini vereyim dedim.
Bugün Kış ayının il günüymüş. Bunu Google’dan öğrendim. Peki bu benim kafamda nelerin fitilini ateşledi biliyor musunuz? Sokakta yaşayan tüm dostlarımızın (?*)

Kedi ve köpekler soğuktan korunabilir fakat karınları aç ve temiz değillerse hatalarını kaybederler. Bu yüzden evinizin önüne kediler için kutu koyabilirsiniz. Köpekler için ise yemek koyabilirsiniz. Köpekler kedilere nazaran daha tüylü oldukları için sıcak kalabiliyorlar. Eğer mümkünse apartman kapınızı açık bırakabilirsiniz. Kuytu köşe bulup uyuyabilirler.

Kış’ın ilk gününde gündüzler uzar geceler kısalır. Bunu da dipnot olarak yazıya eklemek istedim. Kış gündönümü 21 Aralık’tır.

Sokak köpekleri için şehrinizin belediyelerinden yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde sokakta yaşayan insanlar için yine belediyelerden yardım alabilirsiniz. *Sokakta yaşamayı tercih etmiş orrrrospu çocuğu insanları olduğu yerde ölüme terkedebilirsiniz. Bu düşüncem bir süre geçmeyecek çünkü çok çektim onlardan. Uslanmıyor pezemenkler!

Önemli gün ve kişileri Doodle yapan Google’ın anasayfasında nasıl bir Doodle yaptığını görebilirsiniz. Bence çok sevimli bir Doodle olmuş. Bu da böyle bir yazydı işte. Hadi git.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.