Webmaster

Bu konunun başlığı yok

Birkaç haftadır başka bir web işiyle uğraştığım için yazı yazamadığımı yazmıştım. Nihai sonuç olarak o işi yapamayacağımı değilde, uğraşabilmek için zamanımın olmayacağını düşünerek rafa kaldırıyorum.

Yeni proje Android üzerine kurulmuş bir forum sitesiydi. Güzelce yürütebileceğimi sanmıştım fakat uğraş vereceği için iptal ettim. Aslında güzel proje. Şimdiden 3 üyesi var ve 90 anlık en çok ziyaret etme şeklinde istatistiği var.

Android üzerine soru cevap, uygulamalar, oyunlar, cihaz destek vs. çeşitli konularda %100 özgün bir forum yarattım. Hiçbir yazı kopya değil ve 18 içerik mevcut. Eğer gaza gelirsem forumu tekrar açabilirim. Belli olmaz belki de satarım.

Yıllar önce kullandığım forum sistemi olan MyBB forum scriptini kullandım. Ücretsiz forum sistemleri arasında en iyisi diyebilirim. Desteği Türkiye’de az olsa da bir şekilde yolunuzu bulabiliyorsunuz. Hacklenme olayı her sistemde olduğu gibi MyBB‘de de var fakat eklentilerle ve kod yapısında yapılacak değişikliklerle bunu en aza indirgeyebiliyoruz.

Öyleyken böyle. Muhtemelen blog içi aktifliği bir tık yukarı taşırım. En azından hergün bir içerik girsem rahatlama açısından bana yeter diye düşünüyorum. Kişisel muhabbetler harici olan kategorilere ağırlık verip genel/kişisel blog kültürüne hayat verme çabalarım olabilir. Zaten ilgimi çeken konularda yazı yazdığım için dandik teknoloji internet blogları gibi olmayacağının sözünü veriyorum.

Şimdilik yazı bitti. Git.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.