Blogculuk

Bloglar arası logo takasına var mısın?

Merhaba arkadaşlar. Blogçular arası dayanışma derneğini henüz kuramadık ama ufak ufak birbirimizi takip ettiğimizi belli etmemiz gerekiyor. Beni takip eden kişi zincirleme şekilde diğer blogçu arkadaşlara da ulaşabilecektir. Bakın şimdi şöyle oluyor. Eskiden bloglarımızın 32×32 boyutlarında görsellerini bloglarımızın yan taraflarında gösterip ziyaretçilere “aa bak bu blogçu şu blogçuyu takip ediyormuş” dedirtiyorduk. Takip ettiğimiz blogları unutmamak ve destek olmak için Logo takasına girebiliriz. Bu dayanışmanın amacı sadece blogçuların reklamını yapmak değildir. Blog yazıyoruz güzel hoş ama bizler de blog okuyoruz. Hangi blogları okuduğumuzu takipçilere gösterip etkileşimi arttırabiliriz.

Dayanışma adı altında uygulamaya geçireceğimiz bu ulvi görev için yazılımcı arkadaşlar gerekiyor. Yazılımcı neden gerekli? Birbirimizin logolarını ekliyoruz ama yüzlerce blog olduğunda takip etmemiz zor olacak, sürekli bloglara girip kontrol edeceğiz logolarımız var mı diye. Eğer bunu yazılımsız yaparsak en fazla 10 kişiyle sınırlandırmak zorunda kalabiliriz ya da grup grup ayırıp logo değişiminde bulunabiliriz. Güzel bir script ile logo kodlarımızın hangi bloglarda olup olmadığını rahatça kontrol edebiliriz.

Geliştirmeye açık bir konu olduğu için herkesin önerisini bekliyorum arkadaşlar. Logolarımızı no follow şeklinde eklememiz gerekiyor çünkü bu backlink için olmayacak. Onlarca logoya direkt link bloga zarar verebilir. muhtemelen no follow etiketiyle backlink alma durumundan kaçınabiliriz. Belki no follow ile etiketlemeyip direkt olarak backlink amaçlı dayanışma yapabiliriz.

Konu hakkında desteklerinizi, önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

10 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.