Bisikletinizi çaldırmanız için yapmanız gerekenler listesiSelam sayın okur. Bu yazımda bisikletinizi nasıl çaldırırsınız konusuna değineceğim. Yaz kış en geçerli hırsızlık yöntemidir. Çalımı da satımı da kolaydır. Eğer sizler de bisikletinizi çaldırmak ve çıldırmak isityorsanız hadi başlayalım…

  • Bisikletiniz ile tura çıktığınızda kilitsiz bir şekilde bırakıp markete girebilirsiniz.
  • Küçük bir işiniz olduğunu söyleyip, tanımadığınız birine bisikletinizi emanet edebilirsiniz.
  • Apartman girişine kilitli/kilitsiz bırakabilirsiniz.
  • Akşam işten çıktığınızda arkadaşlarınız ile buluşup, bisikletinizi iş yerinde bırakabilirsiniz.
  • Eviniz giriş kat ise ve balkona bisiklet koyuyorsanız bu çok iyi bir fikir sayın bisiklet sever.
  • Basit şifreli kilitler, zincirler takabilirsiniz.
  • Bisikletinizi ön veya arka tekerden kilitleyebilirsiniz.

Bisikletinizi çaldırdıktan sonra yapmanız gerekenler var sayın okur. Etraftaki esnafa gidip kamera kayıtlarını almak ve bu kayıtlarla en yakın karakola başvurmak. Ha unutmadan, çalan kişiye bol bol küfür etmeyi unutmayın.

Ertesi gün arkadaşlarınıza Bisikletimi çalmışlar yea  başlıklı muhabbete başlayabilirsiniz. Sizi sakinleştirecek bir iki soru sorabilirler. Polise gittin mi? gibisinden. Belki biraz Oha olurlar. Acını paylaşırlar!

Yukarıdaki liste hırsız olmayan bir insanın gözünden yazılmış olup, yeşillendirmek isteyen hırsızlardan destek bekler. Bu yazıda bisikletinizi nasıl çaldırabileceğinize dair ufak notlar paylaştım. Hadi göreyim sizi aslanlarım!Yazıya tepkini koy!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 6

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eğlenceli bir yazı. 🙂 Çalmayı kafaya koyanı kimse durduramıyor sanırım. Bazen kilitli kalmış tekerlekler görüyorum. adam tekerleğini söküp bisikleti götürüyor.

  2. Çalan kişi veya kişiler için orijinal küfürler üretebiliriz. Öyle karakollar falan da yardım etmiyor valla. Bir gizli ajan misali peşini bırakmamak lazım. Eğlenceli bir yazıydı 🙂

  3. Benimde bir bisikletim var ama her zaman yanımdan ayırmadan biniyorum 🙂 Korumak için kaliteli ve kolay kolay kesilip kopmayan bir kilit takmak her zaman caydırıcı olmasada işe yarayabilir. Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.

Daha fazla Bisiklet

Paylaştığınız için teşekküler.