Geziyorum

Benim için büyük, insanlık için küçük bir tura çıkıyorum

Çok düşündüm sayın okur. “Hayatta bir başarım olsun” sloganıyla çıkacağım bu yoldan telef olmuş bir şekilde geri döneceğimi biliyorum. Kısmen sportif bir yapıya sahibim. 2 gündür sigara da içmiyorum. Kolayı bıraktığım gibi sigarayıda pekala bırakabilirim. İrade meselesi bi yerde…

Neyse konuya döneyim. Yıllardır bisiklet kullanıyorum. Bunu uzun bir yolculukla taçlandırma zamanı geldi. Gidebildiğim en uzun mesafe 90 kilometreyken 400 kilometre gidebilecekmiydim göreceğim. Ruhen kendimi hazırlıyorum şuan. Yaklaşık 2 hafta sonra Datça’ya yolculuk başlıyor. Facebooktaki bisiklet grubundan birkaç arkadaş gideceğiz.

Şuan kullandığım Bianchi Byte Trophy modelini satıp Carraro Big 729 alacağım. 29 inç oluşu 400 km’lik yolda eşşek gibi ağır olacağını biliyorum ama sürekli dağ bayır da gezmeyeceğiz azizim. Baldırlar bir süre sonra buna alışacak. Olmadı bir spor salonunda bacak çalışırım.

Korkuyla karışık bir heyecan var sayın okur. “Ya gruba uyum sağlayamazsam?”, “Ya başıma birşey gelirse?” gibi ufak sıkıntılar mevcut. Haftaya olan iznimde bisikletimi alıp yokuş tırmanıp en azından bacaklara katkı sağlayabilirm.

Turda lazım olacak olan malzemelerden sadece eldiveni ve feneri aldım. Diğer hayati malzemeleri yavaş yavaş topluyorum. Konuyu takipte kalın. Gelişmeleri yazacağım.

2 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.