Hani ölürsem kalırsam bilin istedim. En küçük yeğenimin yanaklarını mıncırmak için yaklaşık 200 km bisiklet süreceğim. İnsanlık için küçük olabilir fakat bisikletliler için fena halde zor ve gerçekten ölüm tehlikesi var. Peki ben ölümden korkar mıyım? Evet!

Tatil planım için yaklaşık 1 yıldır bisikletimi yükseltiyordum. Alınacak son bir bisiklet fren seti kaldı. Onu da alayım basıp gidicem. Aydınlatmalar, piller ve 20 binlik power bank hazır sayılır. Kısıtlı yemek olacağı için yanıma badem, fındık, powerade almalıyım. Hem tok tutuyor hem enerji veriyor. La ölmem inş.

Gideceğim yer Isparta/Senirkent ama bir günde gidilecek bir rota değil. Şu konuda biraz fısıldamıştım bu turu. Yağmurda çamurda rezil olmak var. Köpekler var, tilkiler var 🙂 Korkup geri dönebilirim de…

Direkt olarak Senirkent’e gidemeyeceğim için iki rotalık bir dinlenme faslı olabilir. Ya Korkutelindeki teyzeme gidicem ya da arkadaşımın köyü olan Badem Ağacı’na gidip orada bir gün dinleneceğim. Sağlam bir km hesabı yapmam lazım. Düz yolda tabelalara baka baka her yere gidilir fakat gecenin bir yarısında yolumu kaybedersem sıyırırım. Korkarım sayın okur.

Belki otostop çekerim. En azından hava kararmaya başladığında yolculuk çok sancılı geçiyor. Dar otoyollara denk gelirsem kaza kaçınılmaz olur. Hava şartları önümüzdeki bir haftayı iyi gösteriyor yağar mı yağmaz mı bilmiyorum fakat yağmurluk almam en mantıklı iş olacak.

Bunu da oku >  Gittim ve döndüm: Bir Ankara günlüğü

Bisikletin bakımı şuan için 10/8, çıkmadan önce yine bir bakım yaptırırım, frenleri ve arka heybe için bagaj taktırırım. Oyyy gerildim sayın okur. Sabah 5 gibi yola koyulsam 4-5 saat sonra ilk dinlenme rotama ulaşırım.

Bucak ilçesine 18 km kala arkadaşın köyüne girip orada bir gün dinlenirsem kalan km yaklaşık 120 olacak.
Antalya’dan direkt Korkuteli’ne gidersem oradan Senirkent’e gidiş yaklaşık 175 km olacak.
Korkuteli’nden Badem Ağacı’na, oradan direkt Senirkent’e gitmek biraz daha iyi olur benim için. Teyzemi görürüm hem. uzak olduğu için pek fazla gidip gelme şansımız olmuyor. Belli olmaz belki Korkuteli’ni iptal ederim. Otobüsle giderim belki…

Mantıklı olan Badem Ağacı köyünde bir gün dinlenip 120 km pedal basmak. Evet evet, en iyi rota bu. Önümüzdeki 4 gün içinde tüm hazırlıklarım bitmiş olacak. Umarım yolda “tüh şunu almamışım” dediğim durumlar yaşamam.

Bana şans, akıl sağlığı, sıcak hava, yağmursuz hava, güç dileyin. Tura çıkmadan önce yanıma neler aldığımı detaylı yazarım. Sağlıcakla sayın okur.