Kişisel

“Barkodu bulamadıysanız sonra arayın” diyen PTT çalışanı

Bu yazı sürpriz son içerir

Şu aralar Aliexpress’ten malzemelerim geliyor. 7 Temmuz’da  sipariş geçtiğim pedal 27 Temmuz’da İstanbul PİM’e geliyor. 20 günde 13 bin km uzaktan gelen malzeme, tam bir aydır 700 km yoldan şehrime gelemedi. Delirmemek elde değil. Bitmedi…

PTT’ye şikayetim tam olarak şudur; Şirket olarak empati duyguları pek gelişmemiş çalışanlara sahip olduğunuzu düşünmeye başladım. Bugün sizi kargom nerede diye aradım fakat karşımdaki temsilcinizin mesaisi mi bitiyordu, ne yapıyordu bilmiyorum, “Barkodu bulamadıysanız daha sonra arayın” diyor. Koskoca kargo servisi böyle çalışanlara nasıl sahip olabiliyor anlamıyorum. Hiç mi eğitim verilmiyor müşteri temsilcilerine?

İşimi halledemeden telefonu kapatmak zorunda kaldım, devam etseydim münakaşaya girecektim. Kim bilir belkide  telefonu yüzüme kapatacaktı. Ürünüm gelmemiş, sinirliyim birde böyle çalışanlarla karşılaşınca fitil oluyorum sayın okur. Problem çözmek için orada olan elemanın böyle konuşması hiç hoş değil.

Aliexpress takip kodunu PTT ve yabancı siteler üzerinden sorgulatıyorum fakat hiçbir sonuç alamıyorum. Zaten bir tane PTT takip sitesi çalışmıyor. Başka ülkeden gelen postaların takibi nereden yapılıyor eyy PTT?

İşten geldim minnoş minnoş odama geçtim. Masamda sarı bir poşet gördüm direkt aklıma pedal geldi. Evet gelen pedaldı. Ne bu şimdi diye soruyorum kendime. Hiçbir yerde takibini yapamadığım ürün İstanbul’dan Antalya’ya ne zaman gelmişti? Bir şubenize dışarıdan gelen kargoları görebiliyor musunuz diye sorduğumda “malesef ablam” cevabını almıştım. Dışarıdan gelenleri sorgulayabileceğimiz bir siteniz neden yok? Varsa da bana yazın bir zahmet. Elimiz mahkum PTT kargo kullanıyoruz. Ucuz yolluyorsunuz diye işkence etmeyin.

Dışarıdan kargo bekleyen insanları daha fazla üzmeyin. Çalışanlarınızın da arada bir kulağını çekin.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.