SEO

Backlink Paketleri Ne İşe Yarar?

backlink paketleri ne işe yarar

Sitelerinizi arama motoru sıralamalarında üst sıralara çıkarmak için SEO çalışmaları yapmanız gerekmektedir. SEO çalışmalarınızı desteklemek amacıyla seo paketleri ve backlink paketleri alabilirsiniz. Bu yazımızda backlink alırken dikkat etmeniz gereken kriterlerden ve hangi tür backlinkler alabileceğinizden bahsedeceğim.

Kaliteli Backlink Nedir?

Otoriter sitelerden doğal şekillerde alınan kalıcı backlinkleri kaliteli backlink olarak nitelendirebiliriz. Seo çalışması yaparken bu tarz backlinkler alırsanız siteleriniz arama motoru sıralamalarında daha üst sıralara kolayca yükselecektir. Birçok farklı backlink türü vardır. Şimdi de alabileceğiniz bazı backlink türlerine göz atalım.

Tanıtım Yazısı Almak

Tanıtım yazısı almak güncel seo tekniklerinden biridir. Uzun süredir geçerli bir yöntemdir ve çoğu kişi tarafından tercih edilir. Sürekli güncellenen kaliteli sitelerden tanıtım yazısı alabilirsiniz. Backlink paketi alırken içeriğinde tanıtım yazısı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca tanıtım yazısı yayınlanacak sitelerin değerleri de çok önemlidir. Eğer link çöplüğüne dönmüş hitsiz sitelerden tanıtım yazısı alırsanız hiçbir işe yaramayacaktır. Bu nedenle backlink paketi almadan önce mutlaka site listesini öğrenin ve sitelerin değerlerini kontrol edin.

Sosyal Medya Paylaşımları

Sosyal sinyaller son yıllarda en popüler seo çalışmalarının başında geliyor. Son derece doğal olan bu paylaşımlar sayesinde sitelerinizin otoritesini arttırabilir ve arama motorları gözündeki değerlerini yükseltebilirsiniz. Sosyal imleme sitelerine üye olarak sitenize eklediğiniz içerikleri düzenli olarak paylaşabilirsiniz. Backlink alımı yaparken doğal gözükmeye ve farklı hespalardan paylaşım yapmaya özen gösterin. Hazır olarak satın almak istiyorsanız da backlink paketleri mutlaka sosyal sinyaller içermelidir.

Footer Link

Sitelerin footer bölümünden text şeklinde alınan linklere footer denir. Footer linkler eskiden çok işe yarıyordu fakat artık footer link alırken çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bazı durumlarda anti seo etkisi yaratıyor ve site sıralamalarda dibe çöküyor. Footer link alırken anahtar kelimenizden almamaya çalışın. Doğrudan anahtar kelime olarak alınan linkler siteye zarar verebilir. Örneğin bir siteden backlink alacaksınız ve anahtar kelimeniz “seo uzmanı”. Sitenizin adı ise “backlinkpaketleri.net” olsun. Footer bölümünden seo uzmanı kelimesine link verip sitenize yönlendirirseniz doğrudan keyword link almıs olursunuz ve hiç doğal gözükmez. Bu nedenle ters bir tepki verebilir ve siteniz sıralamalarda düşüşe geçebilir. Doğru alım şekli “backlinkpaketleri” şeklindedir.

Sonuç:

Backlink çalışmaları yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kriterleri sıralamaya çalıştık. Backlink satın almadan önce bunlara dikkat ederseniz sizin ve siteniz adına iyi olacaktır. Arama sonuçlarında belirgin hale gelmek ve backlink hizmeti satın almak için aşağıdaki siteyi kullanabilirsiniz;

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.