SEO

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlink bir internet sitesinden diğer bir site için verilen link demektir. Sitenizle ilgili seo uyumlu yazılar yazılır, konu ile ilgili kaliteli görseller ve site linkiniz de yazıya eklenir. Bu şekilde sitenize yeni ziyaretçiler çekmek amaçlanır. Backlink hizmetleri internet sitesini büyütmek isteyen firmalar tarafından alınmaktadır. İyi bir hizmetle siteniz planlanandan daha kısa sürede yükselişe geçebilir. Backlink alırken kaliteli firmalardan hizmet almaya dikkat edilmelidir. Böyle bir firma siteniz için en iyi kararları alarak büyümenize yardımcı olacaktır. Backlink hizmetlerini veren kişi sayısının çok olması kalitesiz hizmetlerin de var olmasına neden olmuştur. Sitelerinde sürekli link paylaşan kişilerden backlink hizmeti alınmamalıdır. Böyle kalitesiz hizmetler sitenizin sıralamasını yükseltmek yerine daha aşağılara düşürebilir.

Backlink alırken kullanılan site linkinin kısa olmasına dikkat edin. Site içerisindeki bir konunun yerine sitenin linkini alın. Uzun linklerin kullanılması güven vermeyen bir görünüm oluşturmakta, yazıda karmaşık gözükmektedir. Backlink hizmetlerinde özgün ve akıcı makaleler kullanılması önemlidir. Birkaç siteden okuyup öğrendiğiniz bilgileri kendi cümlelerinizle yazıya dökmeniz gerekmektedir. İlgi çekici, okuru sıkmayan, kolay anlaşılan, anahtar kelimenin çok fazla tekrar edilmediği içerikler üretilmesi iyidir. Anahtar kelimenin gereğinden fazla kullanması arama motorları tarafından spam yeme sebebi olabilir.

Video ile backlink almak sitelerin iyi geri dönüşler almasını sağlar. Sitenizdeki içeriklerle ilgili farklı videolar çekip backlink hizmeti aldığınız firmaya yollayabilirsiniz. Videonuzun görüntü ve ses kalitesi iyi olmalıdır. Videoda anlatılan konu yalın bir şekilde anlatılmalı, daha fazlası için sitenizin ziyaret edilmesi sağlanmalıdır. Backlink alırken bir anda çok link almak yerine, uzun vadede linkler almalısınız. Bu aşamada sabırlı olmalı, acele etmemelisiniz. Sitenize yaramayan onlarca link yerine kaliteli bir siteden alınan bir link siteniz için daha faydalı olacaktır.

Siteniz için ara ara kendiniz de backlink hizmetleri alabilirsiniz. Popüler blog ya da sosyal medya hesaplarından sitenizle ilgili içerik paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Böyle yapılan çalışmalar site için son derece faydalı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kullanılacak görsellerdir. Kaliteli ve konu ile ilgili telifsiz görseller kullanılmalıdır.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.