Teknoloji

Asus Zenfone 6 için Android Lollipop güncellemesi nasıl yapılır?

Selam sayın okur. Asus şirketinin veya Google’ın Asus Zenfone 6 modeli için Android Lollipop sürümünü halen otomatik güncelleme ile yüklememize olanak sağlamadıkları için bir baş kaldırı olarak bende gittim manuel güncelleme yaptım. İyi de yaptım çok da güzel yaptım.

Asus Zenfone 6 telefonunuzun yapı numarası 2.22.40.44 ise ( Bunu ayarlar/sistem güncellemesi/yapı numarası alanından görebilirsiniz) Android Lollipop 5 sürümüne geçebilirsiniz. Önemli bilgilerinizi bilgisayarınıza ve rehberinizi sim kartınıza yüklemeyi unutmayınız sayın okur. İsterseniz direk indirin ve kurun.

Asus Zenfone 6 Android Lollipop 5 nasıl kurulur?

Eğer internet paketinizin kotası fazla ise şuradan direk telefonunuza indiriniz. Eğer paket gücünüz yetmiyorsa bir bilgisayardan Asus Zenfone 6 güncelleme dosyasını indirebilirsiniz. Güncelleme paketi boyutu 701 MB’tır.

Zenfone 6 güncelleme dosyasını indirdikten sonra, Download klasörü içinde olan UL-ASUS_T00G-WW-3.23.40.60-user.zip dosyasını zipli haliyle dahili belleğin ana dizinine yapıştırıyoruz. Yani dosya yöneticisine girdiğinizde direk ana dizine yapıştırın.

Ana dizine zipli güncelleme dosyasını gönderdikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Açıldıktan sonra güncelleme bildirimi gelecektir. Kurulum 15 dakika kadar sürüyor. Kurulum bittikten sonra telefonu fabrika ayarlarına döndürürseniz tertemiz bir Asus Zenfone 6 telefonunuz olur.

Yine de hatırlatmakta fayda var. Telefonun şarj durumu en az %50’lerde olmalı. Almanız gereken bilgileriniz ve dosyalarınızı almayı unutmayın sayın okur.

Bir başka Nasıl Yapılır konusunda görüşmek üzere…

3 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.