Sinema & Film

Assassin’s Creed filmi konusu ve yorumlarım

Bu kategoriye en son 1 sene önce film yorumlarımı yazmışım. Bu demek olmuyor 1 senedir film izlemiyorum, hayvan gibi izliyorum ama nedense yorumlarımı yazamıyorum. Sebebi neydi acaba? Neyse Assassin’s Creed filmi ile alakalı beğenmediğim tek şey filmin günümüzde geçiyor olması. Assassin’s Creed film açıklamasını okumamıştım, direkt filme gitmiştim. Ne güzel eski yüzyılları izleyip iki kültür öğrenirim diyordum ama olmadı be sayın okur.

Assassin’s Creed aynı zamanda bir bilgisayar oyundur. Bazı bölümlerini severek oynadığım olmuştur. Hatta serisinin bir bölümü elimde mevcut. Assassin’s Creed yorumlarım ve diğer herşey yazının devamında!

Assassin’s Creed filminin başrollerinde Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons gibi isimler yer alıyor. Ayrıca Ubisoft’ta filmin yapımcıları arasında yer alıyor. Assassin’s Creed filminin konusundan bahsedersem; Esas oğlan olan Callum idam mahkumudur ve infaz için bir odada hazır bekletilmektedir. Zehrin damardan verilmesiyle birlikte kısa bir fluluk ve paaat Callum gözlerini açar. Callum gözlerini Madrid’teki bir rehabilitasyon merkezinde açar. Bu rehabilitasyon merkezi, insanların neden şiddete meyilli olduklarını ve bu dürtülerinden kurtulmayı bulabilmek için araştırmalar yapar. Callum ise kısa bir alışma süresinin ardından Animus denilen bir cihaza bağlanır ve atalarından aldığı DNA’lardaki anıları gerçekliğe döker. Animus’u oyunu oynayanlar iyi bilir.

Callum, Animus ile artık tam senkron olmuştur ve 1400’lü yıllara kadar gider. Olaylar olaylar sayın okur. Dehşet dövüş sahneleri, suikastlar ve aşırı manyak aksiyonları izlemeye başlıyoruz. Bu arada rehabilitasyon merkezinin asıl amacı, dünyaya barış getirecek olan kutsal elmayı bulmaktır. Spoiler yemeyin diye filmin detaylarına pek girmiyorum. Vizyondan kalkmadan izleyin derim.

Assassin’s Creed filmini genel olarak beğendim, 1400’lü yılların Engizisyon dönemlerini bilindiği şekilde anlatmış. Kıyafetleri iyi ama sanki film efektleri pek olmamış sayın okur. Umalım ki aynı oyunu gibi filmi de seri hale gelir.

2 yorum yapılmış

  • Yazıyı okuduktan sonra bu yorumu görürseniz sakın filme gitmeyin. gavur parasıyla beş para etmez. gerçi gavur parası çok yükseldi ama neyse. izlenecek bi film değil içine etmişler hikayenin. macbeth filminin kadrosunu aynen kopyalamışlar, hatta sadece oyuncu değil ses görüntü vs yönetmenleri dahil. başrol oyuncusu aynı zamanda yapımcısı olunca böyle içine edebiliyor filmin. paranızı başka yere harcayın, izlemeyin derim. ilk oyunundan son oyununa kadar oynayan biri olduğumu belirteyim son olarak.

  • Sirf izlediginizin Assassin’s Creed oldugunu belli etmek icin gereksiz derecede Inanc muhabbeti uzerinde durulup gina getirilmis izleyiciye. BEKLENTILERIN ALTINDA KALAN BIR YAPIM MAALESEF Assassin’s Creed Brotherhood oyununda Ezio’dan duymustuk bu yemini.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.