31

Bu kategoriye en son 1 sene önce film yorumlarımı yazmışım. Bu demek olmuyor 1 senedir film izlemiyorum, hayvan gibi izliyorum ama nedense yorumlarımı yazamıyorum. Sebebi neydi acaba? Neyse Assassin’s Creed filmi ile alakalı beğenmediğim tek şey filmin günümüzde geçiyor olması. Assassin’s Creed film açıklamasını okumamıştım, direkt filme gitmiştim. Ne güzel eski yüzyılları izleyip iki kültür öğrenirim diyordum ama olmadı be sayın okur.

Assassin’s Creed aynı zamanda bir bilgisayar oyundur. Bazı bölümlerini severek oynadığım olmuştur. Hatta serisinin bir bölümü elimde mevcut. Assassin’s Creed yorumlarım ve diğer herşey yazının devamında!

Assassin’s Creed filminin başrollerinde Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons gibi isimler yer alıyor. Ayrıca Ubisoft’ta filmin yapımcıları arasında yer alıyor. Assassin’s Creed filminin konusundan bahsedersem; Esas oğlan olan Callum idam mahkumudur ve infaz için bir odada hazır bekletilmektedir. Zehrin damardan verilmesiyle birlikte kısa bir fluluk ve paaat Callum gözlerini açar. Callum gözlerini Madrid’teki bir rehabilitasyon merkezinde açar. Bu rehabilitasyon merkezi, insanların neden şiddete meyilli olduklarını ve bu dürtülerinden kurtulmayı bulabilmek için araştırmalar yapar. Callum ise kısa bir alışma süresinin ardından Animus denilen bir cihaza bağlanır ve atalarından aldığı DNA’lardaki anıları gerçekliğe döker. Animus’u oyunu oynayanlar iyi bilir.

Bunu da oku >  Yedinci Hayat (What Happened to Monday) Filmi

Callum, Animus ile artık tam senkron olmuştur ve 1400’lü yıllara kadar gider. Olaylar olaylar sayın okur. Dehşet dövüş sahneleri, suikastlar ve aşırı manyak aksiyonları izlemeye başlıyoruz. Bu arada rehabilitasyon merkezinin asıl amacı, dünyaya barış getirecek olan kutsal elmayı bulmaktır. Spoiler yemeyin diye filmin detaylarına pek girmiyorum. Vizyondan kalkmadan izleyin derim.

Assassin’s Creed filmini genel olarak beğendim, 1400’lü yılların Engizisyon dönemlerini bilindiği şekilde anlatmış. Kıyafetleri iyi ama sanki film efektleri pek olmamış sayın okur. Umalım ki aynı oyunu gibi filmi de seri hale gelir.

31