Başlık nereden aklıma geldi şimdi bilemedim. Sosyal medya sitelerinde fazla vakit öldürmekten oluyor sanırım. Neyse sayın okur. Bu yazımda yeni sezonları başlamış olan dizileri ele alıciim.

İzlemekten böyyük kefif aldığım Continuum dizisiyle başlayalım

İzleyenler bilir Kiera Cameron hanım kızımız teröristlerin peşinden günümüze geliyor. Kendisi 2077 yılında evli mutlu çocuklu bir hayat sürüyordu. Teröristler tam idam edilecekken bir zaman makinesi zamazingosu tarafından hep beraber günümüze geliyorlar. Günümüzde, geleceğin en iyi teknoloji şirketinin sahibinin gençliğiyle tanışıyor. Gelecekte kullanılan teknolojileri günümüzde de kullanabilen Kiera evine geri dönmek istiyor. Fantastik bilim kurgu kategorisinin çerez dizisi olan Continuum, türü sevenler için iyi bir dizi.

Arrow ile devam edelim

Starling City‘nin asi ve şımarık zengini olan Oliver Queen, kız arkadaşı ve babasıyla birlikte gittiği bir gemi turunda fırtınadan dolayı suya gömülüyorlar. Kendisi ve kız arkadaşı bir şekilde kurtuluyor. Babası ölüyor. Sonra bu zengin züppe Çin’deki bir adada gözlerini açıyor. Yakalanıyor. İşkenceler falan filan derken bu kaçıp kendini eğitiyor. 5 yıl sonra memleketine dönüyor ama hiçbirşeyin eskisi gibi olmadığını görüyor. Sonra babasının bıraktığı bir not defterinde isimleri yazılı olan insanların şehre zarar verdiklerini düşünüyor ve bunları tek tek mıhlıyor. Okuyla mıhlıyor. Dizinin adı zaten buradan gelmekte. Sonrasında ölmeyen bir süper kahramana dönüşüyor. Aynı bizim Polat Alemdar gibi… ve olaylar olaylar. DC Comics dizilerinden biri olan Arrow polisiye, suç, bilim kurgu, fantastik öğeler içermekte. İzlerseniz seversiniz aslında.

Bunu da oku >  SyFy'den yeni bilim kurgu dizisi Dark Matter

Agent of Shield

Shield adında, resmi ama resmi olmayan gibi görünen bir şirket tarafından yönetilen, doğaüstü güçleri olan insanları yakalama dizisidir. Eliyle rüzgar yapan mı ararsın, gözünden ışın saçan mı ararsın, demiri eriten mi ararsın hepsi bu dizide var. Fantastikliğin nirvanasına ulaşmış olan Agent of Shield dizisi türün müptelaları için birebir.

Eveeeet sırada The Flash var

Çocukluğumuzun hızlı koşan adamının dizisini çektiklerinde biraz duygulanmıştım doğrusu. Ne biliyim böyle böyle karıncalanmalar falan… Kendi halinde sıradan bir adli tıp uzmanı olan Barry Allen, çocukken annesini kimin öldürdüğünü bulmak için bu işe başvurmuştur. Herkes annesinin babası tarafından öldürüldüğünü düşünse de bizim oğlan buna inanmaz. Çünkü çocukken gördüğü evin içindeki o sarı ışıktan dolayı babasının annesini öldürmediğini kanıtlıyordu. Yıllar geldi geçti bizim oğlan büyüdü. Ortalığın zibil gibi doğaüstü güçlere sahip insanlarla dolu olduğu bir şehirde, Dr. Wells altından kalkamayacağı bir işe kalkışır ve şehirde kuvvetli bir şimşek fırtınası başlatır. Bu esnada laboratuvarında çalışan Barry‘nin üzerine yıldırım düşer ve olanlar olur. Barry artık şehrin azılı suçlulardan ve doğa üstü güçlerini kötüye kullanan insanlardan arındırma vaktinin geldiğini düşünmüştür. Sonrasında bizim oğlan boy gösterir. Tabi işler düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Fantastik nedir sorusuna verebileceğim en net cevap The Flash dizisi olurdu. Fantastik dizi seviyorsanız The Flash tam size göre.

İzlemelere doyamadığım dizilerimden bir kesit okudunuz. Esen kalın sayın okur.