Bundan 10 yıl önceki arabeskçileri hatırlıyor musunuz sayın okur? Gıy gıy gıy iç kıyıcı müzikler yapıyorlardı, hiç sevmezdim. Hala da sevmiyorum arabeskin dibine vuranları. Devir artık değişiyor. İyice elektronikleşiyor, mesela Hande yener’in ilk zamanlarını hatırlıyor musunuz? Fantazi arabesk bir değişik pop şarkıları yapıyordu. Şuan nasıl peki? Bu şekilde şarkılar yapmasını ben birşeye bağlayamıyorum. Değişen kendisi mi yoksa müzik sektörü artık bunu mu gerektiriyordu? Popüler olucam diye birşeylerden ödün vermek insanı uzun vadede farklı bir durumun içine sokabilir mi? Bu soruların cevaplarını elbette ben veremem sayın okur. Siz nasıl düşünüyorsunuz konu altından yazabilirsiniz.

Şu sıralar hiç dinlemediğim bir arabesk şarkıcının, Ümit Besen’in şarkısını dinliyorum. Neden dinliyorum biliyor musun sayın okur? Çünkü içinde yeni nesil müzik var. Pamela var, daha hareketli ve çılgın sahneler var. Evet sayın okur ben de o şarkıyı döngüye alıp dinliyorum. Ümit abi bu şarkıyı neden yapmış olabilir bilmiyorum. Pamela işin rengini değiştirmiş fakat insanın aklına yine de bişeyler geliyor. Daha fazla kitleye ulaşmak için yapılmış bir hareket olabilir, daha fazla para kazanma çabasında olabilirler. Bilemeyiz tabi. Sonuç olarak nsanların düşüncelerini yazıya dökmüşler. Bize anca dinlemek düşer.

Bunu da oku >  Yeni keşfettiğim ama daha önce "ben bunu dinledim" hissi veren Yunanlı grup KADEBOSTANY - Walking with a Ghost

Ümit Besen ve Pamela harika bir düete imza atmışlar diyebilirim. Şarkının sözleri güzel. SENİ UNUTMAYA ÖMRÜM YETER Mİ?  Ne kadarda iç gıcıklayıcı bir cümle dimi sayın okur. ben çok beğendim cidden (Bu da Ümit Besen ve Pamela’nın skjhd zaten )

Neyse sayın okur konuya birkaç bişey daha ekleyip yatıcam çünkü uykum geliyor. Şimdi Ümit Besen abimiz bu şarkıyı tek başına okusaydı nasıl olurdu? Şarkısını aratıp buldum şöyle birşey çıkmış ortaya. Arkadaki gıy gıy sesini duyabiliyor musunuz? Fena bayık geliyor bana. Gerçi insanların müzik zevkleri beni ilgilendirmez ama sevemedim gitti şu arabesk şarkıları. Rock formatı daha güzel olmuş. Pamela ablada resnk katmış şarkıya. Ne diyim, umarım böyle şarkıları daha fazla duyarız.

Ümit Besen & Pamela – Seni unutmaya ömrüm yeter mi?