Yaşam

Ankara Anlaşması Süresiz Oturum İzni

Ankara Anlaşması vize başvurusuna 18 yaşını dolduran İngiltere’de iş kurmak isteyen her Türk vatandaşı başvurabilir. Vizeye başvurmak için sermaye şartı olmadığı gibi dil bilme şartı da yoktur. Ancak sizinle beraber gelecek aile üyelerini ya da sizi geçindirecek kadar gelirinizin olduğunu belgelemeniz istenir. Böylece ülkede kaldığınız süre içerisinde sıkıntı yaşamazsınız. İngiltere’de iş kurmak için başvurulan Ankara Anlaşması vizesi ile ilk olarak 1 yıllık vize verilmektedir. Bu süre iş kurulması, işin işleyişi için yeterlidir. İşin başarılı olması durumunda vize uzatma başvurusu yapılabilir.

Ankara Anlaşması süresiz oturum izni İngiltere’de toplam 5 yıl bulunan kişilerin kazandığı bir haktır. Bu izne başvurabilmek için İngiltere’de 5.yılınız içerisinde değil, 5 yılı tamamlamış olmanız gerekmektedir. Ankara Anlaşması süresiz oturum izni için başvurularda 5 yıl boyunca o işin gerçekten yapılıp yapılmadığı, gelir seviyesi, işin devam edip etmeyeceği, tüm mevzuatların yasalara uygun olup olmadığını kanıtlayan belgelere ihtiyaç vardır. Bu belgelerin yanı sıra kamu sorumluluk sigortası, işveren sorumluluk sigortası gibi serbest meslek sahibi kişilerin yapması gereken işlemlerin belgelenmesi gerekmektedir. Hazırladığınız belgelerin yanına banka hareketlerinizi, fatura ve müşterilere dair detayları da eklemeniz vizenin alınabilmesi için faydalı olacaktır. İngiltere’de çalıştığınız süre boyunca vergi ve sosyal sigorta prim mevzuatlarına uymanız, ödemelerinizi usulüne uygun olarak yapmanız gerekmektedir. Vize uzatma başvurusu sırasında çalışmalarınızı kanıtlamanız için bu belgeler önemlidir.

Ankara Anlaşması süresiz oturum izni başvurusu için daha fazla bilgiye http://ankaraanlasmasi.co/ adresinden ulaşabilirsiniz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.