Yaşam

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi, İngiltere’de 1 yıl boyunca aynı işveren ile çalışan Türkiye vatandaşı çalışanların başvurabileceği İngiltere Çalışan Vizesi türüdür. Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi ile Ankara Anlaşması İngiltere İş Vizesi’nin farkı bu vize ile İngiltere’de iş yeri açamaz sadece uzun süre orada çalışmaya hak kazanırsınız. Bu vize ile İngiltere’de işe başladığınız tarihten itibaren 3 yıl kalabilme hakkına sahip olabilirsiniz. Sonrasında ise bu çalışan vizesini 1+1 ya da direkt 2 sene uzatabilirsiniz. Bu vize ile İngiltere’de çalıştığı bir yılın ardından İngiltere vatandaşlığına baş vurmaya hak kazanabilirsiniz.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi ile İngiltere’de 5 yıl çalıştığınız takdirde sürekli oturum açmak için başvurabilirsiniz. Ayrıca bu vize kapsamında İngiltere’de tüm sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilir, işinizi aksatmayacak şekilde eğitim imkanlarını da kullanabilirsiniz. Vize başvurunuzu İnternet üzerindeki formu doldurup İngiltere Konsolosluğunda vize memurları ile görüşerek yapabilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Bursa ve Antalya’da bulunmaktadır.

Vize başvurunuz için evrakları titizlikle hazırlamalısınız. Başvuru dosyanızın eksiksiz olması için firmamızdaki uzman kişiler ile görüşebilir ve destek alabilirsiniz. Vize başvurunuzun kabul edilip edilmediğini iki-üç hafta içerisinde öğrenebilirsiniz. Bu süre İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmektedir. Vize başvurunuzun sonucunu beş gün içerisinde öğrenmek için ek ücret ödeyerek Öncelikli Servisler hizmetini kullanabilirsiniz. Vize başvurunuz kabul edilmezse başvurunuzun yeniden incelenmesi için ret kararına itiraz edebilirsiniz.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi ile ilgili daha fazla bilgi için : http://ingiltereisvizesi.com/

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.