Alışverişlerim

Alışveriş bağımlısı olmuş olabilirim

Gün geçmiyor ki bir ürün daha almayayım sayın okur. Alışveriş kategorisine yazamıyorum çoğu zaman ama alıyorum. Sürekli bir şeyler alıyorum. Durmadan alıyorum. Sanırım alışveriş için psikolojim tam anlamıyla müsait. Grrçek anlamda lazım olan ürünler de aldım. Lazımlar çünkü taammı!!11 Aliexpress’teki 20$ altı her şeyi almak istiyorum!

Aliexpress’ten aldıklarım sıralı tam listesi

Yazıyı okurken şarkı dinlemek isteyenler için: The Rasmus – Silver Night

Rockbros reflektörlü yelek : Bu ürünü almasaydım eğer gece sürüşlerimde fark edilemeyecektim ve ölecektim. Evet evet uçak çarpacaktı, tır çarpacaktı. Bu yüzden aldım sayın okur. Haziran sonu gibi yine uzun bir tura çıkacak gibiyim. Reflektörlü yelek işime yarayabilir. Ürün ile ilgili detaylara bakmak isterseniz şuraya gidin.

Rockbros sele altı çanta: Bu ürünü aldım çünkü hem suluğu var hem de alet çantası olarak kullanılabilir. Sırt çantasında alet ve suluk taşımak bir süre sonra sıkıyor insanı. Sırtta ağırlık pek iyi olmuyor. Olabildiğince bisiklet üzerine koyarım malzemelerimi. Ürün ile ilgileniyorsan seni şöyle alalım.

Giyo yarım parmak eldiven: Şimdiye kadar aldığım bütün eldivenlerin çöp olmasına vesile olan harika ötesi ürün. Eli tamamen sarması ve bilek üstü tasarımı “beni al beni al” diye yırtınıyordu oralarda. Aldım bende. Ayrıca eliniz için en uygun eldiveni seçebilmeniz için aşağıya tablo bırakıyorum. Ürün sayfasına gitmek ister misiniz? Gidin.

6.5 – 7.5 cm
7.5 – 8.5 cm
8.5 – 9.5 cm
9.5 – 11 cm
11 – 12 cm

CIGNA Kask: Aslında kaskım var fakat neden bir tane daha olmasın ki? Yedekli çalışmak en iyisidir sayın okur. Kaskın tasarımı hoşuma gitmişti. Arkası çıkıntılı falan. Doğada aslan kovalarsa falan kaskla vururum artık. Oh. Pek iyi etmişim alarak. Ürün sayfasına gidebilirsiniz.

Başka neler aldım? Aşırı gerekliler listesi

Bilgisayar sandalyesi: Yaklaşık 10 yıldır kullandığım, alırken “bu beni 1 sene bile idare etmez” dediğim emektar (her yeri kırıldı, arka yaslanması sapıttı, beni düşürüp duran) sandalyemden ayrılma zamanı gelmişti. Koçtaş’a falan baktım fakat pek ilgimi çekeni bulamadım. Bende anama haber saldım.  Gencerler adlı alışveriş mağazasına gitmiş. Sormuş soruşturmuş. Ortalama bir bilgisayar sandalyesi ama rahat, tekerlekli ve renkli kişiliğime ayak uydurması açısından turuncu renk aldım. Sandalyenin markası üzerinde yazmıyor. Ürün şu. Geriye yaslanırken tepetaklak gidecekmişsin gibi bir havası var. Sevdim, muhtemelen 10 sene de bunu kullanırım.

Portatif kamp ocağı: Pazar günü doğa turu var Antalya Velespit Grubu olarak. Muhtemelen hava biraz soğuk olacak ve ben sıcak içeceklerimle hazır olacağım. İçerim bir Türk kahvemi. Paraya kıyarsam eğer Menengiç kahvesi alırım. (Paraya kıydı) Ürünün nasıl bir şey olduğunu görmek istemiyorsanız şuraya bakmayın. Ayrıca ürün kendinden çakmaklı olup, ondan bundan çakmak dilenmeyi engelleyecektir. Sigara içiyorsanız sorun olmayabilir. Çakmağınız zaten vardır. Oldu ki unuttunuz çakmağı. Olabilir yani insanlık hali. Kasmayayım. kib.

Ve sıra, aldığım mükemmel derecede gereksiz ve bir o kadar da dinlendirici ürününde

Işıklı tablo: Geçenlerde instada paylaştığım ışıklı tablodur kendileri. Bunun adı ışıklı tablomu bilmiyorum. Dinlendirici özelliği var gerçekten. Baka baka uyuyabiliyorum. Ürünü satın almak istiyorsanız çarşı pazar geziniz bir zahmet.

Hadi bir ürünü daha yazayım.

Sırt çantası: Valla da billa da 10 yıl garanti vermesiydi beni cezbeden. Valla bak! Decathlon’dan aldığım Quechua’nın Arpenaz modeli çantasından bahsediyorum. Kapasitesinin iyi olması da cezbetmiş olabilir. Kamp falan yapmaya gidersem yanıma alacağım çantalardan bir tanesi olacağı kesin. Ürün güzel lazım değilse alınjdj, Lazımsa alın tabi. Ürün için bir zahmet şuraya gidiniz. Ürün web site üzerinde şuan yok. Şehrinizdeki Decathlon mağazasına uğrayabilirsiniz.

Ayh bu konu bitmeyecek!!!!

Fizik R4B yol bisikleti ayakkabısı: Faruk (yol bisikletimin adı) için bir şeyler alayım diyordum taaa ne zamandır (3 gündür falan). Ayakkabısı yoktu. Yol bisikleti için ayakkabılar mevcut. Bisiklet üzerindeki performansı arttırdığı bilimsel çalışmalarla onaylanmıştır. Ben de bilimle ters düşmemek için aldım sayın okur.  Kendisiyle ilgili derin bilgilere şu sayfadan ulaşabilirsiniz. Rengi çokta hoşuma gitmedi fakat yine de kullanırım ben bunu.

Shimano PD-R540 kilitli pedal: Yol ayakkabısının bir parçası olan kilitli pedalı almazsam “geri zekalı mısın sen?” diye sorarlardı bana. Sırf polümüğe girmemek için aldım sayın okur. Üstteki ayakkabı pedala kilitleniyor ve daha performanslı bir sürüş sağlıyor. Kilitli pedal nasıl bir şey görmek isteyenler için geliyor.

Yazıya fotoğraf eklemedim çünkü yazı biraz uzun ve fotoğrafta eklenince şişiyor blog. “Soda var mı?” diye gezeliyor sonra. Ürünlerin neler olduğunu linklere tıklayarak görmüşsünüzdür diye umuyorum ve yine yeni aldığım ayakkabılarımı giyip maç izlemeye gidiyorum.

To be continuejkhjdsahj

6 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.