Yaşam

Alanya Popüler Turları ve Aktiviteleri

Alanya renkli gece hayatı ve farklı aktivitelere ile her kesime hitap etmektedir. Günübirlik  bir çok tur fırsatı bulabildiğimiz Alanya’da aynı zamanda doğa ve tarihi yerlerin zevkinide çıkarabilirsiniz. Alanya’ya gelen kişilerin yapması gereken bir çok aktivite bulunmaktadır. Şimdi bunlara yakında bir göz atalım ve Alanya severlerin sizler için en popüler 3 turunu inceleyelim.

Alanya Rafting Turu

Alanya’ya yaklaşık 1.30 saatlik mesafede bulunan Köprülü Kanyon’da yapılan rafting turu, adrenalin ve heyecan severlerin vazgeçilmez aktivitesidir. Yaz aylarında her gün yapılan ve yaklaşık 15km nehir üstünde durulur. Rafting turu nehrin üstünde ortalama 4 saat sürmektedir. Köprülü Kanyon’da bulunan restaurant’da açık büfe öğlen yemeği verilir. Rafting botunda bulunan tüm ekipmanlar servise dahildir. Botta 6 veya 7 kişi bulunur ve bir profesyonel hoca botu yönlendirmekle yükümlüdür.  Gün boyu süren Alanya Rafting Turu sizlere unutulmaz bir gün yaşatıcaktır.

Alanya Disco Boat

Alanya Gece hayatında yapılacak aktivitelerin başında Parti Bot teknesi gelir. Gece 10 gibi başlayan ve Sabahın ilk ışıklarına kadar süren parti bot sizlere unutulmaz bir gece yaşatıyor. Teknede soft içecekler ve bira ücretsiz şekilde sizlere servis ediliyor ve sınırsız içebiliyorsunuz. Otellerinizden alma ve bırakma servisi dahildir. Her hafta popüler dj’lerin geldiği parti bot teknesi ile sizde güzel bir gece yaşayabilirsiniz.

Alanya Tekne Turu

Gece ve gündüz olmak üzere iki farklı tekne turu vardır. Yukardaki yazıda geceden bahsettik fakat gündüzden bahsetmeden geçemeyiz. Korsan tekneleri ile Alanya’nın en güzel koylarını gezen tekne turuna sizlerde katılmak isteyeceksiniz. 5 Farklı yerde verilen yüzme molaları ve bir çok farklı yerde verilen fotoğraf molaları ile tatilinizi biraz daha renklenebilir. Kale etrafındaki tarihi mağaralar görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Ayrıca Ulaş Plajı güzelliğiyle sizleri büyüleyecek. Eski korsan hapishaneleri güzel bir anı olacaktır. Eski Tersanede verilen yüzme molası ile isterseniz gözlük ile dalış yapabilir ve bir çok farklı türde balığı görebilirsiniz.

Alanya bir çok tur ve aktivite barındırmaktadır. Sizlere bu hizmetleri en uygun fiyatta sunan referans sitemizi lütfen ziyaret ediniz.

tr.alanyatours.net

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.