Sinema & Film

Ailecek Şaşkınız

Çalgı Çengi, İşler Güçler, Kardeş Payı yapımlardan tanıdığımız Ahmet Kural ve Murat Cimcir’in son filmi Ailecek Şaşkınız’dan bahsedelim biraz.
Filmin senaryosunu yazan ve filmi yöneten Selçuk Aydemir desek kimse şaşırmaz artık sanırım. Bu açıdan bakarsak ayrılmaz üçlü oldular diyebiliriz.

Film, tüm zamanların mart açılış rekorunu da kırdı ve izleyiciyle buluştu.

Filmden bahsedelim biraz. Film temelde, babasının emekli olmasıyla birlikte (Mustafa Alabora) şirketin başına geçen Ferhat karakteri ve onunla çalışan çocukluk arkadaşı Gökhan’ın büyük bir ihale öncesi başına gelenleri anlatıyor. Ferhat ve Gökhan’ın hikayesinin yanı sıra bir de iyi kalpli Polis memuru Elif’i ve ailesini izliyoruz. Elif karakterini Saadet Işıl Aksoy, onun babasını Cengiz Bozkurt, annesini Günay Karacaoğlu ve ablasını da Bihter Dinçel canlandırıyor. Kadroda komik isim çok fazla ama benim güldüğüm sahnelerin tek bir ortak yanı vardı o da Cengiz Bozkurt’u barındırmaları. Tavrı ve mimikleri o kadar komik ki ne yapsa insan gülmek istiyor. Belki de film genelinde pek gülemediğim için onun her hareketi bana fazladan komik gelmiş olabilir.
Film, senaryo itibariyle bana istediğimi vermedi klişe romantik komedi ve hafiften zorlama espriler görmekten hoşnut olmadım ama film sonunda salondan eğlenmiş olarak çıktım asıl önemli olan buydu. Eğlenmemin en büyük sebebi de söylediğim gibi Cengiz Bozkurt oldu. İyi ki film kadrosundaymış ve iyi ki o rolü almış. Selçuk Aydemir dizilerini düşünmeden onlardan bağımsız olarak izlemenizi ve öyle değerlendirip hayal kırıklığına uğramamanızı öneririm şimdiden iyi seyirler.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.