WordPress Login Limit Attempts eklentisi ile wp-admin sayfasına giriş limiti koyabilirsiniz. Ziyaretçisi çok olan siteleri korumak günden güne zorlaşırken, geliştiricilerin daha güvenli bir WordPress için eklenti üretmeleri bir nebze olsun blogları koruyabiliyor.

WordPress Login Limit Attempts eklentisinin tek bir görevi var ve bu görev oldukça iyi bir güvenlik sağlıyor. Her kim olursa olsun siz ya da bir başkası, wp-admin paneline girerken yanlış bir şifre girerseniz sizin ayarladığınız bir süre içerisinde wp-admin paneline ulaşamıyor. Oldukça iyi bir eklenti diyebiliriz.

WordPress Login Limit Attempts eklentisinin ayar sayfasına göz atalım

 

Müsaade edilen giriş denemesi sayınızı yazınız: Bu ayarda bir kullanıcının kaç defa giriş yapabileceğini ayarlayın. Bu rakamı yüksek tutmamanız önerilir.

20 Dakika sonra yeniden giriş denemesi yapılabilsin: Eğer wp-admin panelinize çok fazla giriş denemesi oluyorsa dakika ayarını uzun tutmanız önerilir. Bu sayede onlarca giriş denemesinin önüne geçebilirsiniz.

4 Defadan fazla giriş denemesi yapılamasın. 24 saat içinde: 24 saat içinde ya da daha uzun bir süre içerisinde 4 defadan fazla giriş yapılamasın.

Sıfırlamaya kadar yapılabilecek giriş denemesi sayınızı yazınız: Bu ayarda her 20 dakika sonunda kaç defa giriş denemesi yapılacağını ayarlayabilirsiniz. 10’dan aşağı tutmamanızı öneriyoruz. Ne kadar uzun tutulursa illegal giriş yapmaya çalışan kişilerin pes etme süresi o kadar kısalacaktır.

Çerezler kullanılarak giriş yapılabilsin: Tarayıcı ön belleği kullanılarak girişleri mümkün kılmak için bu ayarı evet olarak ayarlayabilirsiniz.

Giriş denemeleri bildirilsin: Her iki ayara da tik işareti koyabilirsiniz. En azından hangi ip adresleri çok fazla giriş denemesi yapmış görebilirsiniz. Sonrasında bu adresleri Cpanel üzerinden yasaklayabilirsiniz.

Kaydet butonuna tıklamayı unutmayın.

Güvenli bir blog için eklentiler elbette ki  WordPress Login Limit Attempts eklentisi ile sınırlı değil. Daha fazla güvenlik ekletisi için WordPress eklenti dizinini ziyaret ediniz.

Giriş sayısına limit koyma eklentisini, Admin panel > Eklentiler > Eklenti ara kutucuğu vasıtasıyla yükleyebilirsiniz. (Login Limit Attempts yazınız) İsterseniz WordPress eklenti dizininden indirip FTP aracılığıyla; FTP > public html > wp-content > plugins klasörüne yükleyebilirsiniz. Eklentiyi aktif etmek için Admin panel > Eklentiler kısmından Login Limit Attempts eklentisini aktif edebilirsiniz. Yukarıdaki resimde gördüğünüz değerleri baz alarak kendinize göre bir ayarlama yapabilirsiniz.