Adettendir

Merhaba insanoğlu/uzaylı. Blog isminden de anlaşılacağı üzere ben Şafak Çalışkan. Öylesine yaşadığım dünyanın umutsuz vakasıyım. Hayallerde yaşayanlardanım. Yaş: 32

Nerede doğdum?

Antalya’nın merkezinde doğdum canısı. Senelerden ’85, 2 Mart sabahı. Annem benim adımı takvimden görmüşte vermiş. İlginçtir ki ablamın adını da takvimden bakmış. İnsan bazen hayret ediyor. Şöyle de bişey var. Mart ayında doğmamın bir etkisi mi yoksa işin içinde başka kozmik muhabbetler mi var bilmiyorum ama kış aylarını hayvan gibi seviyorum. Sabaha kadar üşürüm hiç koymaz. Hala aynı şehirde nefes alıyorum.

Web işlerine neden merak sardım?

Tamamen para kazanma amacıyla sayın okur. Askerden sonra saçma sapan bir dönemdeydim. Nasıl oldu bilmiyorum ama aniden internetten para kazanmayla ilgili şeyler görmeye başladım. (Bu dönemimi hatırlamıyorum) Herkes site açmalısın diyor. Sene 2007 falan. Saçma sapan, gelişmemiş bir hosting firmasından malzemeleri aldım pişirmeye başladım. Siteyi kurdum. Sistemin çalışma mantığını anlayana kadar 50 kere site çökertmiş olabilirim. Çok fazla karıştırmam sonucunda artık daha profesyonel sitelerle yoluma devam etmenin zamanı gelmişti. Paylaşım forumu kurarak paylaşımın gücünü görmeliydim ve gördüm de. Çok sağlam bir ortam yakalamıştım. Hem o zamanlarda wrz denilen şey illegal olarak sayılmıyordu. Evet ilk 250 liramı o site üzerinden kazanmıştım. Sonrasında bu durumdan kişisel olarak sıkılmıştım. “Ne yapıyorum ben ya” diye diye siteyi zor da olsa kapatmıştım. Daha legal işlere yönelmeliydim. İlk kişisel blogumu piyasaya sürmüştüm. Hem kişisel hem de paylaşım blogu olarak yoluma devam etme kararı almıştım. Blogçular arasında bilinen, sevilen bir insandım (?) En iyi dönemlerimdi diyebilirim canlarım. Sonrasında olaylar olaylar. Aynı domainle farklı sektörlere girdim ama başarısız oldum. Kapattım. Başka bir kişisel blog açtım. Kapattım. Farklı bir sektörden siteler açmaya başladım. Sattım/kapattım. Bir başka kişisel blog daha açtım onu da kapattım. Böyle böyle 9-10 yıl geçti sayın okur. Şuan bu yazıyı okuduğunuz blog 2015 Ocak ayında açıldı. O gün bu gündür yazmaya devam ediyorum. İyi işler yapacağıma inanıyorum. Ha bu arada bazı premod sitelerinde adminlik ve modluk yaptım. MegaBB adlı premod sitesinde yöneticiydim. MyBB ile içli dışlıydım. Aktif bir MyBB desteğim vardı. Çok fazla ilgim yok MyBB’ye. Yine de bazı konularda yardımcı olabilir.

Neleri severim?

Hacı ben yemeyi severim. 7/24 yemek yiyebilirim. Yer zaman mekan farketmez. Buna rağmen vücut ölçülerim standartımın biraz altında. Hareketli bir insan sayılırım o yüzden çabuk yakıyorum. Slow rock müzikleri severim. Alternatif rock müzik ve nu-metal severim. Epic müzik sevdiğimi söyleme gerek yok herhalde. Ayrıca yer yer kilise müzikleri dinlemişte olabilirim. Sevdiğim şeyşer bunlarla kısıtlı değil. Doğayı, bisiklet sürmeyi ve yürümeyi severim. Sporu severim kısaca.

Neleri sevmem?

Yalandan korkmam yılandan korktuğum kadar. Evet ya ne biçim sürüngen o yağlı yağlı vıcık bişey. Zehirli bir de. “Yılan” insanları da sevmem. Birgün “Arto” birgün “İbrahim Tatlıses” olan insanlardan korkun hacılar. Sevmeyin o insanları. Teşekkür etmeyen insanı sevmem. Vefasızı sevmem. Adam ol canımı kemir modundayım.

Neler yaparım?

Web işleri içinde olduğumdan dolayı sizlere site kurabilirim. Sitenize içerik eklerim. WordPress ve WordPress temaları konusunda yardımcı olurum. Sıfırdan site yapmıyorum, yapanlara yönlendiriyorum.

Velhasıl kelam

Askerliğini yapmış, 31 yaşında, bekar bir insanım. Evliliği düşünmedim, düşünmüyorum. Gereksiz bir sorumluğunun altına girmiyorum. Genel olrak eğlenceli bir insanım. Eğer buralarda oturuyorsanız bisikletlerimize atlayıp sahile çekirdek yemeye gidebiliriz.

Bisiklet aşığıyım

Şu ana kadar 6 tane bisikletim oldu. Bir tanesini çaldırdım, diğerlerini sattım. Şuan 2 bisikletim var blogtaki konulardan bakabilirsiniz. Elimden gelse yıllarca bisikletin üstünden inmeyeceğim ama hayat işte. Bazen her b*ku yiyemiyorsun.

Başka nelerden bahsedeceğimi şuan bilmiyorum. Ben bu kadarım. Hadi git şimdi.