Kişisel

90’ları Özleyenler için ‘Everything Sucks’

Eğlenceli bir dönem dizisi izledim ve hemen sizlere de önermeye geldim. Dizinin hikayesi 96 yılında geçiyor ve içerisinde birbirinden yetenekli genç oyuncular barındırıyor. Kesinlikle hepsi birbirinden tatlı.
Boring adlı kasabada geçen hikaye, liseye yeni başlayan bir grup arkadaşın adapte sürecini anlatıyor. Okula başlar başlamaz video kulübüne katılmaya karar veren bu üç tatlı arkadaş ergenliklerinin de verdiği yetkiyle bir takım işlere bulaşıyor. İlk aşklarını, ilk sorumluluklarını ve kendilerini ilk keşfedişlerini izliyoruz.
Çok eğlenceli fakat yer yer de duygusallaştıran bir senaryosu var diyebilirim. Yönetmenlik konusunda yetenekli baş karakter, aynı yeteneğe sahip babası tarafından küçük yaşta terk edilince haliyle baba figürü onun gözünde hiç de hoş olmayan bir şeye dönüşüyor. Ama söylemem gerek ki dizinin en sevdiğim kısmı hiç şüphesiz müzikleri oldu. Yazının sonuna playlisti koyacağım.

Dizide eşcinselliği ve bir ergenin kendini anlamaya çalışmasını da görüyoruz. İnsanları kalıba sokmaya çalışmamamız gerektiği mesajı çok netti bu açıdan benim hoşuma gitti ama fazla iyi tesadüfler üstüne kurulmuş bu konuda hikaye. Bu nedenle gerçekçi bulmadım fakat takılmadım. Dizi 2.sezon onayını almış durumda.
Vakit geçsin eğlenceli bir şeyler izleyeyim, müzikleri de bana nostalji yaşatsın diyorsanız diziye bir bakın derim. Şimdiden iyi seyirler.

Dizide çalan şarkılar için:

SPOTIFY

YOUTUBE 

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.