Blogculuk

4 Trilyona sahip olsaydın ne yapardın? #MİM

Geçenlerde arkadaşlar arasında konuştuğumuz bir konuydu. Konuyu açan arkadaş bunu babasıyla konuşmuş, hindi gibi düşünürlerken hayal dünyasından çıkamamışlar. Baba-oğul eğlence üzerine hayaller kurmuşlar.

Bana sordular ama ben birşey diyemedim sayın okur. Dört trilyonun nasıl yazıldığını inanın şuan bilmiyorum. Biraz düşündüm, ev falan alırım çoluk çocuk olursa onlara ev falan kalır diye düşünmüştüm. Sonrasında aklıma iPhone 6S geldi, o kadar param olsa kendime özel telefon yaptırırdım galiba. Çalışıyor olduğumuz için geyiğimiz kısa sürdü.

Şuan bu yazıyı yazarken aynı zamanda düşünüyorum. Muhtemelen eş dost akrabalara yardım ederdim. Evlerini alıp, isterlerse arabalarını altlarına çekerdim. Yayla evi almayı ihmal etmezdim. Zira buralar fena sıcak sayın okur. Sonrasında yapacağım birkaç faaliyet daha olabilirdi. Mesela uzak doğuya gidip tatil yapardım. Bu arada kendi evimi arabamı almış olurdum. Hatta bir karavan alıp yol nereye götürürse götürsün problem etmezdim. param var lan benim param!!!11bir

Sosyal hizmetlere yardım ederdim. Fakir doyururdum evlerini alırdım. Sanırım yukarıdakileri yaptıktan sonra 50 yaşına gelmiş olurum. İnzivaya çekilir bol paralı bir şekilde ölürdüm ama bu kadar kolay olmamalı dimi sayın okur.

Elektronik cihaz alırdım. Bu kadar param olduğuna göre muhtemelen triplex’te otururdum. Filmlerde görülen güvenlik şeysinden taktırırdım. Gerçi bu çok pahalı olan birşey değil. Immm sonra neler yapardım? Yazlığım olurdu mutlaka. Ha bir de sahipsiz hayvan barınağı yaptırırdım.

“Paran varsa huzurunda vardır” muhabbetine dahil olmazdım herhalde. Standartımın üstünde para kazandığım zamanlarda bile ben hep aynıydım. Para değiştirmez galiba beni. En sevdiğim şarkıcıları bir araya toplar sağlam bir konser vermelerini isterdim. Bunları yaparken acaba param bitiyor mudur diye sürekli hesabımı kontrol ederdim. Sanıyorum ki yukarıdaki hayallerimde gereksiz bir harcama yok gibi görünüyor. Kimine göre mülk dışındaki herşey gereksiz olabilir.

Evet sayın okur. Bu yazı aynı zamanda bir MİM yazısıydı. Şimdi gelelim bu MİM ‘i kimlere şutlayacağımıza bakalım. Twitter hesabımda onlarca blogger var. Akışımdakilerden sırayla gideyim. İlk sırayı Ben Lacivert alıyor. İkinci sırada Mavi bir kız var. Üçüncü sırayı Oktay‘a verelim hadi. Dördüncü sırayı da Çağatay‘a verelim. Akışımda çokta fazla blogger bulamadım. Takipçiler arasından seçmedim. Niye bir twit atmamış ki diğerleri? Neyse sayın okur. Yukarıda verdiğim linkleri arada bir ziyaret edin. Hayaller neymiş hep beraber okuyalım. Yazı bitti hadi git canısı.

6 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.