3D Mimari modelleme nedir ?


3D Mimari modelleme nedir

3D Mimari modelleme nedir ?

3 Boyutlu olarak bir binanın veya evin veya iş yerinin bilgisayarlı ortamda çizilmesi ve modellenmesine verilen genel isimdir. Bu modelleme yaparken binanın renkleri ve dış kaplaması , iç kısımları ve metrekareleri gibi tüm detayları 3 boyutlu olarak bu çizim programlarında yapılır ardından da işlemlere başlanır…

Peki nasıl 3d mimari modelleme işi verilir?

Bu iş verilirken mutlaka ama mutlaka 3d mimari modelleme uzmanı ile birebir veya telefonda bir görüşme yapmak esastır. Burada yapılacak binanın veya evin tüm bilgilerinin detaylıca tasarımcıya aktarılması gerekir. Ardından tasarımcı fiyat teklifi sunar karşı taraf (müşteri) okey derse. Ödemenin yarısı peşin alınır kalan yarıda iş bitiminde tahsil edilir. Bu şekilde işlemler biter…

3d mimari modelleme etkisi

Her geçen gün yeni modellemelerle firmalar insanların beğenisini almak amacıyla kullandığı üç boyutlu projeler sayesinde satışlar daha kolay ve çizimlerin, yapıtların daha kolay işlenmesini sağlıyor. Birebir gerçekçi bir modelleme olarak kullanılan 3d mimari modelleme sayesinde projelerinizin daha rahata kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Genellikle sunum isteyen inşaat firmaları bir yıl öncesinden video istemektedir fakat birebir projenin aynısını çizmek biraz zor olduğundan belli bir süre verilmesi gerekir. Video sunumları genellikle sesler arkada birleştirilerek anlatım yapılır. İnşaat firmasının logolarının da ön plana çıkması ve markalaşmanın da önemli olduğunu düşünerek logoların da 3d modelleme sayesinde marka bilinci oluşturmak gayet önemli. Çünkü herkes ön görüye dikkat ettiğinden dolayı bunları düşünmektedir. Her inşaat firmanın sahip olması gereken ve ihtiyaç duyduğu bir şey olduğunu söylemek gerekir.

Hangi şirket iyidir?

3D Mimari modelleme denince en iyi şirketler arasında gösterilen Gara Design şirketi inşaat şirketleri için en iyi tasarımlar ve modellemeler çiziyor..

Detaylar : http://www.garadesign.com/3d-mimari-modelleme

SPONSOR İÇERİKTİR

Bu konuya bir tepki ver!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıları da okuyun

Daha fazla Site tanıtımı

Bunlara da bakın, ilerde sorarım!

Paylaştığınız için teşekküler.