Bisikletimden gelen gıcırtı sesi için gittiğim Mehmet abinin dükkanından 19:00 gibi ayrılıp yola koyulduk. (Bisiklet gıcırtısı konusunu başka yazıya bıraktım) İki kişi olarak planladığımız şehir turunda değişikliğe giderek Çaltıcak turuna dönüştürmüştük. Arkadaş bir kişiyi daha aradı, bekledik bir süre ve yola çıktık.

Goy goy yaparaktan büyük çaltıcağa geldik. Girişleri kapatılmış, tel falan çekmişler. Oradan dönmek yerine ilk tünelden geçip diğer dönüş tünelinden Konyaaltı’na inecektik. Çekirdek ve lokma tatlısı yiyecektik. Netekim tünelin içinde bir selfie alalım dedik ama dinozor sesli bir mobese elamanı tünelin içinden bize anons geçti. Anons aynen şöyleydi: cömvncönmvöc werıopep ıweırweır.
Meali: Oradan hemen uzaklaşın, tünelde durmak yasak. Yardır yardır çıktık oradan diğer tünelden dönüş yapacağız.

Dönüşte tünele girmeden önce içe doğru bariyer ve beton bir alan vardı çıktık üstüne çekirdeğimizi açtık, çekirdekten önce eti karam çikolatalarımızı yedik. Vişneli sodalarımızı da gömdük. 15 20 dk. çekirdek yedikten sonra yola koyulduk.

Uncalı’yı Kemer yoluna bağlayan yeni bir yol yaptılar. Konyaaltına dönmedik direkt Uncalı’dan çalıştığım yere vardık. Oradan bir kişi daha alıp Kepez’e tırmanacaktık. O sırada Konya’dan gelen kuzen aradı. Öğlen ona söz vermiştim bisiklet sürecektik. İş yerine vardığımızda bir kişi evine gitti. Diğeri işyerinden arkadaşı beklerken ben de kuzeni yolda karşıladım. Benim Btwin yarış bisikleti biraz profesyonel oduğu için kuzen biraz elinde biraz sürerek gelmişti. Bisikletleri değiştirdik ama ilginç birşey olmuştu. BTwin’den ses geliyordu. Zincir dişlilere sıkışmıştı.

Dişlilere sıkışan bir adet ayakkabı bağcığı vardı. Oraya nasıl sıkıştığına dair bir fikrim yok ama bisikletin üstüne geçenlerde bağcığı koymuştum. Taaaa dişlilere kadar nasıl indi de dolandı bilemedim. Refüjte bağcığı çıkardıktan sonra diğer iki kişi de geldi yola koyulduk.

Bunu da oku >  Gittim ve döndüm: Bir Bla Bla Car hikayesi

Artık Kepez rampasını çıkmaya başlamıştık. Kuzenimin bisikletle arası pek iyi olmadığından sürekli arkalarda kalıyordu. Ben de onunla birlikte gittiğim için rampayı yavaş çıkıyorduk. Diğer iki kişi öden gidiyorlardı. Rampayı çıktıktan sonra Korkuteli’ne dönen yolda petrol vardı oraya girdik birşeyler yedik içitik. Kent ormanı yanındaki yoldan Duacı-Mazı dağı taraflarından DünyaGöz hastanesinin oraya indik ama bu kadar değil yazacaklarım. Duacı taraflarında köpek sürülerine rastladık. Bir grubun içinden geçerken biraz tırstık ama yine de geçebildik. Villaların olduğu yerlerde de fena köpekler vardı ama evin bahçesinden havlıyorlardı. Korka korka geçtik ama o heyecan çok iyi geldi. Bu arada bunlar olurken saat ikiyi geçiyordu.

Dünya göz hastanesinin dibindeki yoldan aşağı inip eski sanayiye döndük. Arkadaşların karnı acıkmıştı. Kokoreç aşermişler keratalar. Çevre yolundaki Dolunay kokoreçe gittik. Kokoreçleri lap lap gömdükten sonraki halimizi görmeniz lazım. Kalkacak halimiz yok ve kuzen, ben ve diğer arkadaşla daha yol yapacaktık. Hesabı ödeyip kalktık hemen, arkadaş evine gitti. Biz de kuzenle eve geldik. Saatin 4’e geldiğinden haberimiz bile yok.

Yorucu ve eğlenceli bir tur oldu. Doğaçlama turlar daha güzel oluyorsayın okur. Nereye gittiğini bilmeden turlamak, şehrinini tanımak keşfetmek gibisi yok. Hadi hayırlı traşlar. Yazı bitti git.