Merhaba sayın okur. Yine nur topu gibi dizilerim oldu. Çok fazla dizi izlemekten karakterleri ve bazı dizi isimlerini birbiriyle karıştırsam da onlar benim yavrularım sayılır.

Son zamanlarda sosyal medyada fena halde tüketime maruz kalan La Casa De Papel dizisi ile konuya başlayalım. Netflix şu aralar farklı dillerde dizi çıkartıyor. Dark vardı Almanca, şimdi de İspanyolca. La Casa De Papel (Translate çevirisi Kağıt Evi olarak çevrilse de papel kelimesi para anlamında kullanılmış olabilir.)

La Casa De Papel konusu

Dahi bir profesör ile 8 hırsızın kendilerini bir darphaneye kapatmalarını ve polis güçleriyle nasıl başşak geçilir adlı çalışmalarını izleyeceksiniz. Çok ilginç bir yapım olan La Casa De Papel dizisini izleyip sakın gaza gelmeyin.

Altered Carbon konusu

Altered Carbon, konunun ikinci dizisi ve bana göre en iyi bilim-kurgu dizilerinden birisidir. Altered Carbon 2002 yılında basılmış bir kitabın TV uyarlamasıdır. Yazarı Richard K. Morgan’dır. Dizi bittikten sonra kitabını bulup okumak lazım aslında. Orijinal konuya bağlı kalınmış mı görmek iyi olabilir. D,z,n,n konusuna değineyim. Bu evrende ölen sadece beden. 25. yüzyılda artık ölüm yok. İnsan zihni başka bir bedene aktarılabiliyor. Takeshi Kovacs adındaki bir savaşçı, 250 yıl dondurulduktan sonra pekte hoşuna gitmeyen bir gelecekte tekrar bedenlenir. Takeshi Kovacs’ın çözmesi gereken bir cinayet vardır. Diziyi izlerken arada bir Po adındaki bir adam diziye girip “yav ben bu adamı nereden tanıyorum” dedirtiyor. Sonradan fark ettim ki o adam Edgar Alan Po imiş. Ürktüm biraz tabi. Neyse işte sayın okur.

Bunu da oku >  SyFy'den yeni bilim kurgu dizisi Dark Matter

İş hayatımda çok şey olacak gibi. Belki bulunduğum mağazadan başka bir mağazaya transfer edilebilirim. bu kadar eğitimin ve seminerin başka bir açıklaması olamaz çünkü. Ha ben bu durumdan huzursuz oluyor muyum? olmuyorum. Ben kazanacağım paraya bakarım. Hepimiz bunun için çalışmıyor muyuz zaten? Aynı şirket bünyesinde başka bir yerde çalışmak can sıkıntısını alabilir. Yeni yüzler, yeni itici tiplerle çalışmak değişik olur.

Şu an için başka yazacak bir şeyim kalmadı sanırım. İttirmeye hiç gerek yok, yazı biter…